Történet
- Az előzmények:
1968 őszétől egy fő házi gondozó kezdte meg a munkát a városban.
1972 októberében kezdi meg működését a város első Öregek Napközi Otthona a Pollack Mihály utcában, 20 férőhellyel, 2 gondozóval. Szakmai segítséget a városi főorvostól kapnak.
1982-ben megkezdi működését a város második napközije a Mikes utca 1.-ben, ahol 25 idős embernek biztosítottak napközbeni ellátást. Itt 2 gondozó és egy házi gondozó kezdi meg a munkát.
Intézményünk a jelenlegi struktúrájában 1992 évben kezdte meg a működését.
- A mai Szociális Központ kiépítése:
Az első 56 férőhelyes idősek otthonával egy időben megkezdte működését a III. sz. Idősek Klubja, s így a napközbeni ellátásunk már 75 főre emelkedett.
1994 évben az intézmény felvette Dr. Kelemen József nevét, aki a két világháború között a város tisztiorvosa, s egyben a szegények orvosa volt.
1996 – tól a Szociális Központ önálló intézményként működik tovább.
Ezzel egy időben, figyelembe véve a demográfiai változásokkal együtt járó valós szükségleteket, valamint kihasználva a kínálkozó lehetőségeket, intézményünk további szolgáltatásokkal és férőhelyekkel bővült.
1997 évben 25 férőhellyel megnyitotta kapuit a Kadarka utcai idősek otthona, ahol 2003-ban nyílt lehetőség 12 férőhelyes bővítésre. Szintén ez évben az Újvárosi Római Katolikus Társaskör épületében (Szt. István Ház), a Német Nemzetiségi Egyesület támogatásával elindul a IV. sz. Idősek Klubja 25 férőhellyel, így az újvárosi városrészben élő idősek is igénybe tudták venni szolgáltatásainkat.
1999 évben jelentős lakossági igényt kielégítve kezdi meg működését a Dienes Házban a fogyatékosokat ellátó nappali intézmény, biztosítva 22 fiatal napközbeni ellátását, fejlesztését.
2002 októberében, a Mérey utca 42.-ben egy új bentlakásos részleg került kialakításra. Jelenleg itt egy 10 férőhelyes otthon, ill. egy 25 férőhelyes idősek klubja működik. Szintén itt kapott helyet a 2004 évben bevezetett jelzőrendszeres házi segítségnyújtás diszpécser központja, ami 136 otthonában élő idős ember részére nyújt 24 órás biztonságot.
Nagy összefogással 2007 évben létrejön a Szekszárd és Környéke Szociális Alapszolgáltatási és Szakosított Ellátási Társulás, melynek keretében, a társult településeken is biztosítottá vált a házi segítségnyújtás
Jelenleg 113 főt látunk el idősek otthonában, közel 100 fő részére biztosított a napközbeni ellátás, 22 fiatal részére biztosítunk fejlesztést, 136 lakásban folyamatosan rendelkezésre áll a jelző készülék, több mint 200 idős embert étkeztetünk, ill. segítünk a mindennapi életvitelében a saját otthonában.